sk-Ergoterapie

19.08.2021

Co je Ergoterapie?

Jedná se o moderní metodu rehabilitace. Formou hry zlepšuje u dětí schopnosti a dovednosti, které budou potřebovat v běžném životě. Zaměřuje se na jemnou a hrubou motoriku, rozvíjí mentální myšlení, práci s vlastním tělem, grafomotoriku. Podporuje smyslové vnímání dítěte a věnuje se rozvoji kognitivních funkcí ( paměť, pozornost, komunikace, vnímání). Využívá nejen hru, ale také orofaciální a bazální stimulaci aj. V neposlední řadě ergoterapeut doporučuje kompenzační pomůcky či úpravu domácího nebo pracovního prostředí. V naší ordinaci Vám pomůcky nejen doporučíme, ale pomáháme i s jejich pořízením či financováním.

Začali jsme navštěvovat Ergoterapie v Jirkově terapeutku Bc. Moniku Heráňovou, kde Dany cvičí zase trochu jiným způsobem. Tentokrát se učí hrou a moc se mu to líbí. Na vstupním vyšetření nám totiž řekla jednu moc krásnou větu: "Ať je dítě jakkoliv postižené, zrakově, sluchově, pohybově, mentálně, nebo kombinovaně, stále je to dítě a chce si hrát". Učí nejen Daniela, ale i nás rodiče i babičky. 

Tyto ergoterapie nejsou hrazeny zdravotní pojišťovnou a proto jsme sáhli ze zdrojů transparentního účtu Danečka. Zvolili jsme pravidelnou návštěvu každý druhý týden.

Vstupní vyšetření: 700,-
Ergoterapie: 250,-


Naše pokroky můžete sledovat také na našem instagramovém účtu @Daniel_nasmalybojovnik

FOTOGALERIE