OSTATNÍ ČLÁNKY

Dobrá či špatná zkušenost s nemocnicemi v našem okolí má velký vliv na náš život. Jakmile byl přístup k nám vždy v pořádku, nebojíme se do života vrhnout po hlavě. Ve chvíli, kdy je zkušenost špatná, jsme i v našem životě ostražitější. Co když ale situace nemocnic ovlivňuje náš životní cíl víc, než bychom si sami přáli?

Náš příběh vyprávím pomocí napsaných slov z pohledu maminky. Jenže jaký na to měl pohled tatínek? Jedna událost, ale dvě různé strany mince. Co se dělo, když jsem byla na sále a prospala pod narkózou celý porod? A nejen den porodu, ale jaký pro tatínka byl celý první měsíc?

Měsíc březen je věnován osvětě o Endometrióze a při této příležitosti jsem se rozhodla sdílet naši cestu k miminku. Moc dobře si pamatuji dobu, kdy jsem zaslechla tuto diagnózu. Bohužel rozpoznat tuto nemoc trvá příliš dlouho a lékaři signály podceňují, ignorují a co hůř, neví o nich. Nebyla jsem na tom jinak. Už v patnácti letech jsem se musela...

Jsme v době, kdy se nemusíme bát mluvit o zdravotních problémech. Naopak je potřeba mluvit nahlas a sdílet naše příběhy dál. Co se nám tedy stalo? Jak to s námi tedy je? Aneb, když si mateřství musí máma vybojovat!

Konečně jsou tu naše první Vánoce jako rodina. Tolik jsem se těšila na vůni smrčku a mou oblíbenou pohádku Dařbuján a Pandrhola. Naše kočka Bonnie vyjeveně sledovala co se u nás děje a Daniel si pověsil první ozdobu na Vánočním stromečku, než se odebral k odpolednímu spánku. V naší rodině jsme měli zvyk, že se zdobí stromeček až 24....