Chceli by ste nám prispieť?

NEJEDNÁ SA O ZBIERKU!

Predovšetkým by sme radi darcom ujasnili, že nejde o zbierku. Zbierky sú tvorené na konkrétnu pomoc a sú zastrešené väčšinou nadačnou spoločnosťou. Náš transparentný účet je vedený priamo na Danečka ako detský účet v Českej sporiteľni a nie je určený na konkrétnu pomoc. Preto je dôležité vedieť, že podlieha darovacej dani - Platný v ČR.

Aj DAŇ Z PRÍJMU MÁ VÝNIMKY

• Daň z príjmu nemusíme platiť, pokiaľ ide o priameho príbuzného, či o nadačný príspevok!
• Nie ste naši príbuzní? Nevadí... malé dary do 15 000,- za rok od jedného darcu tiež nemusíme daniť.
• A ak máte chuť byť naozaj štedrí a prekročíte 15 000,- za rok? Stačí, keď doložíme, že sa peniaze za daný rokpoužili na zdravotné pomôcky, rehabilitácie a podobne.

SK: Ako je to s darom zo Slovenska do SR vážne netuším... :D

Jsme Vám nesmírně vděční, že nám pomáháte. 

Náš příběh sdílíme z prostých důvodů. Počínaje se vypsat ze svých pocitů a končeje rozšířit povědomí o tom, jaký je život s dítětem se speciálními potřebami a pomoci rodičům na úplném začátku cesty pochopit, že ve svých pocitech nejsou sami. Žádné dítě nebude mít na chlup stejné postižení a stejné pokroky či pády. Většinou jsou ale velmi podobné pocity, kterými si musíme jako rodiče projít. 

Jedna z fází je ale i naučit se přijímat dary, kterými nám chce někdo pomoci. Obrovské DĚKUJEME každému, kdo se rozhodl nám přispět. 

Transparentní účet

Oddělujeme naše finance od financí určené pro Danečka. 

Proto jsme na jeho jméno zřídili dětský účet, kam jsme směřovali veškeré finanční příspěvky. Ať už byly od babiček a blízké rodiny, nebo od Dobrého anděla. V poslední době se nás okolí stále častěji ptá, zda máme transparentní účet. 

ANO máme. Rozhodli jsme se, že dětský účet necháme převést na transparentní a necháme zveřejnit i historii transakcí již od prvopočátku existence účtu. 

Nejedná se o žádnou sbírku! Transparentní účet pro nás slouží jako zdroj, ze kterého průběžně čerpáme, když se naskytne příležitost, nebo jako spoření do budoucna. Né vždy se jedná o speciální pomůcku, ale vždy se snažíme důkladně promyslet, jestli opravdu stojí za to. Ostatně to i sami můžete posoudit pod každou jednotlivou pomůckou/službou formou komentáře pod článkem. :)


Česká spořitelna

000000-4399284073/0800
IBAN: CZ23 0800 0000 0043 9928 4073

NA CO JSME JIŽ FINANCE POUŽILI?

I když je účet transparentní a pohyb na něm si můžete vyhledat, rádi bychom i zde evidovali, na co se finance z Danečkovo účtu použily. 

Putování po cestičce zkušeností je prostě nepřenosné. V očekávání a s velkým bříškem jsme jako prvorodiče udělali pár chyb. Dívali jsme se víc na cenu kočárku, než na jeho funkce. Co hůř, vybírali jsme kočárek přes internet podle obrázků a reálně jsme viděli kočárek maximálně na ulici projet kolem nás. Ono ani nebylo kam jít, když byly obchody na...

iPad je skvělou pomůckou, která dokáže pomoci dětem s postižením již v raném věku. Náš iPad už oslavil 8 let, spousty aplikací již nefungují, nebo nemůže nainstalovat z důvodu zastaralého systému a zaslouží si odejít do křemíkového nebe.

sk-Ergoterapie

19.08.2021

Jedná se o moderní metodu rehabilitace. Formou hry zlepšuje u dětí schopnosti a dovednosti, které budou potřebovat v běžném životě. Zaměřuje se na jemnou a hrubou motoriku, rozvíjí mentální myšlení, práci s vlastním tělem, grafomotoriku. Podporuje smyslové vnímání dítěte a věnuje se rozvoji kognitivních funkcí ( paměť, pozornost, komunikace,...