Rádi byste nás podpořili?

NEJEDNÁ SE O SBÍRKU!

Předně bychom rádi dárcům ujasnili, že se nejedná o sbírku. Sbírky jsou tvořené na konkrétní pomoc a jsou zastřešené většinou nadační společností. Náš transparentní účet je veden přímo na Danečka jako dětský účet u České spořitelny a není určen na konkrétní pomoc. Proto je důležité vědět, že podléhá dani z příjmu. Váš dar je podpora naší činnosti na sociálních sítích a provoz blogu. Zároveň ale vás můžeme ujistit, že finance použijeme svědomitě na to, co bude pro Danečka zrovna potřeba.

I DAŇ Z PŘÍJMU MÁ VÝJIMKY

• Daň z příjmu nemusíme platit, pokud se jedná o přímého příbuzného, či o nadační příspěvek!
• Nejste naši příbuzní? Nevadí... malé dary do 15 000,- za rok od jednoho dárce také nemusíme danit.
• A pokud máte chuť být opravdu štědří a překročíte 15 000,- za rok? Stačí, když doložíme, že se peníze za daný rok použily na zdravotní pomůcky, rehabilitace a podobně. 

Jsme Vám nesmírně vděční, že nás podporujete. 

Náš příběh sdílíme z prostých důvodů. Počínaje se vypsat ze svých pocitů a končeje rozšířit povědomí o tom, jaký je život s dítětem se speciálními potřebami a pomoci rodičům na úplném začátku cesty pochopit, že ve svých pocitech nejsou sami. Žádné dítě nebude mít na chlup stejné postižení a stejné pokroky či pády. Většinou jsou ale velmi podobné pocity, kterými si musíme jako rodiče projít. 

Jedna z fází je ale i naučit se přijímat dary, kterými nám chce někdo pomoci. Obrovské DĚKUJEME každému, kdo se rozhodl nám přispět. 

Transparentní účet

Oddělujeme naše finance od financí určené pro Danečka. 

Proto jsme na jeho jméno zřídili dětský účet, kam jsme směřovali veškeré finanční příspěvky. Ať už byly od babiček a blízké rodiny, nebo od Dobrého anděla. V poslední době se nás okolí stále častěji ptá, zda máme transparentní účet. 

ANO máme. Rozhodli jsme se, že dětský účet necháme převést na transparentní a necháme zveřejnit i historii transakcí již od prvopočátku existence účtu. 

Nejedná se o žádnou sbírku! Transparentní účet pro nás slouží jako zdroj, ze kterého průběžně čerpáme, když se naskytne příležitost, nebo jako spoření do budoucna. Né vždy se jedná o speciální pomůcku, ale vždy se snažíme důkladně promyslet, jestli opravdu stojí za to. Ostatně to i sami můžete posoudit pod každou jednotlivou pomůckou/službou formou komentáře pod článkem. :)


Česká spořitelna

000000-4399284073/0800
IBAN: CZ23 0800 0000 0043 9928 4073

NA CO JSME JIŽ FINANCE POUŽILI?

I když je účet transparentní a pohyb na něm si můžete vyhledat, rádi bychom i zde evidovali, na co se finance z Danečkovo účtu použily. 

Stále doufáme, že se nám povede Danečka alespoň trochu rozjíst a proto se snažíme dělat orofaciální stimulaci.

Speciální židlička FROGGO od Patron.eu je pln hrazena zdravotní pojišťovnou a její cena je okolo 51 000,- Kč. K židličce jsou potřeba i fixační prvky, které jsou hrazeny částečně, ale i tak v součtu z vlastní kapsy zaplatíte v řádu stovek. Co ale není hrazeno pojišťovnou a je pokládáno za takový malý nadstandard, stoleček v ceně okolo 6 500,- Kč....

Zahlenění nás trápí čím dál víc a běhat s klasickou odsávačkou vymývat zásobník 10x za den je někdy opravdu záhul. Mnohdy to byl i závod o to, aby se nám Dany z toho množství zahlenění nepozvracel. Po několika hospitalizacích jsme hledali jednoduché řešení, které by nám ulehčilo každodenní péči. Zabrousili jsme na internetu a našli chirurgickou...

Sypká probiotika Smidge™ Infant jsou alternativou k probiotikům GutPro Powder vytvořena na míru těm nejcitlivějším osobám - zejména malým dětem. Probiotika obsahují o jeden kmen méně, a bifidobakterie infantis tvoří 50 % obsahu a jsou méně potentní. Jsou vhodná od narození až po batolecí věk. I citlivým dospelým budou více vyhovovat.

Putování po cestičce zkušeností je prostě nepřenosné. V očekávání a s velkým bříškem jsme jako prvorodiče udělali pár chyb. Dívali jsme se víc na cenu kočárku, než na jeho funkce. Co hůř, vybírali jsme kočárek přes internet podle obrázků a reálně jsme viděli kočárek maximálně na ulici projet kolem nás. Ono ani nebylo kam jít, když byly obchody na...

iPad je skvělou pomůckou, která dokáže pomoci dětem s postižením již v raném věku. Náš iPad už oslavil 8 let, spousty aplikací již nefungují, nebo nemůže nainstalovat z důvodu zastaralého systému a zaslouží si odejít do křemíkového nebe.

Ergoterapie

19.08.2021

Jedná se o moderní metodu rehabilitace. Formou hry zlepšuje u dětí schopnosti a dovednosti, které budou potřebovat v běžném životě. Zaměřuje se na jemnou a hrubou motoriku, rozvíjí mentální myšlení, práci s vlastním tělem, grafomotoriku. Podporuje smyslové vnímání dítěte a věnuje se rozvoji kognitivních funkcí ( paměť, pozornost, komunikace,...